De meeste wandelschoenen worden uit leer gemaakt. Dit natuurlijk materiaal heeft prachtige eigenschappen zoals een ademend vermogen, vorm accepterend enzovoorts. Maar het heeft ook onderhoud nodig om in topconditie te blijven.
Als na het wandelen uw wandelschoenen heel nat zijn kan u best de inlegzolen verwijderen en uw schoenen goed laten drogen op kamertemperatuur.
Zijn uw wandelschoenen heel vuil, dan kan u deze reinigen met een milde zeep of beter met Collonil Clean & Care.
Volg onderstaande stappen.
- Maak de wandelschoenen vochtig met lauw water.
- Doe wat zeep of Collonil Clean & Care op de wandelschoenen en gebruik een borstel zoals de Collonil borstel en schrob de loopschoenen proper.
- Daarna afspoelen met lauw water en laten drogen op kamertemperatuur. Leg uw wandelschoenen NOOIT op een verwarmingsbron anders gaan deze vervormen.
Een andere manier om uw schoenen te laten drogen is het Shoefresh apparaat. Hiermee laat je de schoenen op een goede en veilige manier drogen. Dit heeft ook nog als extra dat het bacteriën en geur verwijderd.
Wat doen als na reiniging uw schoenen terug opgedroogd zijn.
Dan behandelt u de buitenzijde met de juiste producten. Er zijn veel verschillende producten voor veel verschillende soorten leer. Hieronder geven wij enkele voorbeelden. Bij twijfel kan u ons beter contacteren.
Gevet leder
Collonil outdoor active leather wax. De schoen insmeren met een zachte borstel laten drogen en licht opwrijven met een zachte borstel.
Combinatie leder Cordura
Collonil Carbon Wax. De schoen in de buitenlucht inspuiten en laten drogen.
Nubuck en veloursleder
Collonil Carbon Wax. De schoen in de buitenlucht inspuiten en laten drogen.